Biżuteria ręcznie robiona Magdalena Marszalik
blog roku

niedziela, 19 lipca 2009
Sowa na zamówienie:)

Ten naszyjnik wymyśliła moja klientka, Pani Beata.
Zostałam poproszona o wykonanie jej wizji i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu udało mi się. Tak jak prosiła P. Beata naszyjnik jest asymetryczny, po prawej stronie umieszczona sowa wykonana w całości ręcznie z oksydowanego srebra. Oczy ozdobione na wzór karnawałowej maski. Z pod sowy wypływają trzy łańcuszki które bardzo ładnie układają sie na szyi. Cały naszyjnik ozdobiony jest małą ilością kamieni- ametysty i iolit.

Całość oksydowana
Wybaczcie zdjęcie, nie wyszło zbyt efektowne.

 

 

 

niedziela, 28 grudnia 2008
Nowa Kolekcja "Ożywienie"
Kilka miesięcy temu zobaczyłam na blogu pinkthething.pl prace Truike Verdegaal
Artystka umieściła w szerokiej bransoletce pospolite kamienie.
Długo zdobywałam sie na ten krok.....obrabianie srebrem zwyczajnych nieciekawych surowców dla niektórych jest niedopuszczalne. 
Zaryzykowałam!
Postanowiłam sama spróbować połączenia ciekawej wrapowej srebrnej formy z pospolitymi kamykami łącząc je dodatkowo z innymi bardziej wartościowymi minerałami (w tym przypadku jest to kwarc i granat)
Mam nadzieje ze udało mi sie pokazać drugie oblicze tych zwyczajnych kamyczków.
Bowiem kamienie nie musza mieć karatów żeby wyglądały ładnie-dla mnie wszystko co stworzone przez naturę jest niezwykłe:)


czwartek, 25 grudnia 2008
Bukiet Kwiatów

Zdobyłam sie na zrobienie naszyjnika-kolii

Nie było to proste:)

Kilka dni pracy zaowocowały własnie tym:

 

 

Plaster agatu nabyłam na giełdzie minerałów.Siedział i zcekał na swoją kolej:)

Chciałam opleść go inaczej niż wszyscy:)

 

 

wtorek, 14 października 2008
Graellsia Isabellae

to taki gatunek ćmy, a wisiorek przedstawiony poniżej wszystkim przypomina ćmę.Mnie ani trochę ale nazwa mi sie spodobała:)

 

 

 

 

 

środa, 20 sierpnia 2008
Christina Aguilera

wystąpiła na Grammy Awards 2004 w kreacji zaprojektowanej przez polskiego projektanta Arkadiusa, którą przystroiła w całe multum biżuterii.

 

 

Bardzo spodobały mi sie kolczyki jakie wtedy miała na uszach i w końcu po prawie dwóch latach przymierzeń postanowiłam spróbować takie zrobić:)

Niestety kiedy kończyłam pierwszego zorientowałam sie że braknie mi łańcuszka i zmuszona byłam zrobić z niego wisiorek. Wykorzystałam do tego dużą kulę białego korala która leżała od jakiegoś czasu i nie wiedziałam do czego ją użyć.

Zdjęcia trochę niewyraźne bo aparat jak zwykle dawał mi w kość i długo nie chciał sie włączyć a potem z łaska zrobił kilka zdjęć w miarę nadających sie do pokazania:(

 

 

 

 

niedziela, 17 sierpnia 2008
Butterfly

Kilka dni pracy i w końcu powstał- misterny ale delikatny (ze względu na użycie srebra próby 999 który charakteryzuje sie tym że jest bardzo miękkie ) wykonany z oksydowanego i polerowanego srebra 999 i 925 brioletty i małych kuleczek onyksu oraz pereł słodkowodnych:)